Załatw sprawę
W związku z informacjami o pojawiających się na terenie gminy pojedynczych osobnikach wilka, Urząd Gminy Krasne apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i udostępnia linki do stron: Lasów Państwowych oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie zasad postępowania w przypadku spotkania z wilkami oraz działań, których należy unikać, żeby ograniczyć zagrożenie ze strony zwierząt.
Poniżej zamieszczamy linki do stron, na których znajdują się przydatne informacje odnośnie tego, jak należy postępować przy zetknięciu z wilkiem oraz jakim jest on zwierzęciem:
- www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/co-zrobic-gdy-spotkasz-wilka
- www.gov.pl/web/rdos-warszawa/o-wilku-slow-kilka
Nadmieniamy, że uzyskaliśmy zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na odstraszanie osobników na terenie gminy. Zgodę wydaje Dyrektor RDOŚ ze względu na to, że wilk jest gatunkiem chronionym.
Fot. Canva
Podobne wiadomości