Załatw sprawę
Załącznik nr 1 do
Zarządzenia Wójta Gminy Krasne
nr 0050.105.2026 z dnia 31 sierpnia 2026 r.
WÓJT GMINY KRASNE
OGŁASZA PISEMNY PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ PRASY FILTRACYJNEJ TAŚMOWEJ MONOBELT NP 08CK Z OSPRZĘTEM
Nazwa sprzedającego:
Gmina Krasne, 36-007 Krasne 121, NIP: 517-00-42-253, REGON: 690582111
Opis przedmiotu sprzedaży:
Przedmiotem sprzedaży jest prasa filtracyjna taśmowa MONOBELT NP 08CK z osprzętem, tj.: stacją przygotowania polielektrolitu z mieszadłem, mieszaczem statycznym osadu z polielektrolitem, pompą polielektrolitu, pompą śrubową osadu, zasobnikiem wapna, dozownikiem wapna (dalej jako urządzenie) będąca własnością Gminy Krasne stanowiąca mienie Gminy Krasne. Zestaw wyłączony z użytkowania, zdemontowany z linii technologicznej. Przyczyną wyłączenia z użytkowania jest nadmierne zużycie techniczne i eksploatacyjne.
Cena wywoławcza wynosi brutto: 18.500,00 zł (w tym 23 % VAT)
Dane identyfikacyjne prasy:
|
Poz |
Nazwa urządzenia |
Typ model/wersja |
Nr |
Rok prod. |
|
1 |
Prasa filtracyjna taśmowa odpadów z zagęszczaczem i osprzętem technologicznym: |
MONOBELT NP 08CK |
C03-0000472 |
2003 |
|
2 |
Stacja przygotowania polielektrolitu z mieszadłem |
PDXL 62 AAER115 |
Nieczyt. |
2003 |
|
3 |
Mieszacz statyczny osadu z polielektrolitem |
|
Nieczyt. |
2003 |
|
4 |
Pompa polielektrolitu |
PD – M/L/XL |
Nieczyt. |
2003 |
|
5 |
Pompa śrubowa osadu |
PD-MN060 B2-N |
Nieczyt. |
2003 |
|
6 |
Zasobnik wapna |
ZW-03M |
ZW-175/09 |
2009 |
|
7 |
Dozownik wapna |
DZ-01 |
Nieczyt. |
2003 |
Przetarg odbędzie się dnia 10.09.2026 r. o godz. 12:00 w siedzibie Urzędu Gminy Krasne,
pokój nr 2.
- Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
Złożenie oferty powinno nastąpić w terminie do dnia 09.09.2026 r., do godz. 12:00, w Sekretariacie Urzędu Gminy Krasne.
- Oferta powinna zawierać:
- imię i nazwisko lub nazwę oferenta,
- adres siedziby oferenta,
- numer PESEL i NIP oferenta,
- datę sporządzenia oferty,
- oferowaną cenę,
- oświadczenie, stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia Wójta Gminy nr 0050.105.2026, z dnia 31 sierpnia 2026 r., że oferent zapoznał się z warunkami przetargu, przedmiotem sprzedaży oraz przyjmuje warunki bez zastrzeżeń.
- Ofertę należy złożyć w Urzędzie Gminy Krasne, 36-007 Krasne 121 w Sekretariacie Urzędu Gminy Krasne – pokój nr 18 lub przesłać na powyższy adres w zaklejonej kopercie w terminie do 09.09.2026 r. do godz. 12:00. Oferty złożone po tym terminie będą zwrócone nadawcom bez otwierania.
- Pozostałe informacje:
- Urządzenie można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 na oczyszczalni ścieków pod adresem: Krasne 570D, 36-007 Krasne po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z Zakładem Usług Komunalnych, tel.: 17 23 00 275.
- Nabywcą zostaje uczestnik przetargu, który zaoferuje cenę nabycia najwyższą z biorących udział w przetargu i wyższą od ceny wywoławczej, co najmniej o jedno postąpienie.
- Postąpienie ustala się w wysokości 200,00 zł.
- Złożenie jednej ważnej oferty wystarcza do przeprowadzenia przetargu.
- Sprzedający zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny lub prawo zamknięcia przetargu bez wybrania jakiejkolwiek oferty.
- W przypadku zaoferowania takiej samej ceny przez więcej niż jednego oferenta, zostanie dodatkowo przeprowadzona ustna licytacja.
- Oferty cenowe poniżej ceny wywoławczej nie będą rozpatrywane.
- Nabywca jest zobowiązany zapłacić cenę nabycia w terminie do 3 dni od daty zawarcia umowy sprzedaży.
- Wydanie przedmiotu sprzedaży nabywcy następuje po zapłaceniu ceny nabycia i wpłynięciu należności na rachunek bankowy o numerze 38 9176 1048 2001 0001 1400 0001 prowadzony przez Bank Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie Oddział Krasne oraz po podpisaniu umowy sprzedaży (stanowiącej załącznik nr 3 do zarządzenia Wójta Gminy nr 0050.105.2026 z dnia 31 sierpnia 2026 r.), i protokołu zdawczo - odbiorczego (stanowiącego załącznik nr 4 do zarządzenia Wójta Gminy Krasne nr 0050.105.2026 z dnia 31 sierpnia 2026 r.)
- Szczegółowych informacji dotyczących przetargu udziela się pod nr tel. 17 23 00 242.
Wójt Gminy Krasne
Jacek Maternia
Pliki do pobrania
Podobne wiadomości